Güne kahve ile başlamanız için 5 neden

Kahvenin sağlık üzerindeki etkisiyle ilgili çok fazla tartışma bulunmaktadır. Kahve yararlı mıdır, yoksa zararlı mıdır? Her şeyin olduğu gibi fazla alınan kahvenin de vücuda olumsuz etkileri olabilir. Buna karşın yapılan araştırmalar sonucu güne kahveyle başlamanın sağlık için oldukça faydalı olduğunu gösteriyor. Kahve, antioksidan etkisi ve içeriğindeki yararlı bileşenlerle sağlıklı ve dinç kalmaya yardımcı oluyor.

Yüksek enerji için

Kahve içerek güne dinç başlayabilirsiniz. Bir fincan kahveyle güne başlayarak yorgunluk hissinizden kurtulabilir, enerjinizi kolayca yükseltebilirsiniz. Kafein yönünden güçlü olan kahve, gün içinde hafıza ve reflekste olumlu bir etki sağlıyor.

Fazla kilodan kurtulmak için

Kahvenin kilo vermede güçlü bir etkisi vardır. Son araştırmalar kafeinin kilo vermede olumlu bir etkisi olduğunu gösteriyor. Pek çok araştırma verisinde ortaya konulan sonuca göre kafein alımı metabolizma hızını %3 – %11 seviyelerinde  artırıyor.

Fiziksel gücünüzü artırmak için

Kahve, vücudunuza gönderdiği olumlu sinyallerle fiziksel olarak kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olur. Kahveyle birlikte vücudunuza aldığınız yağsız asitler yakıt etkisi yapabilir. Özellikle spor salonuna gitmeden önce içeceğiniz bir fincan kahve fiziksel performansınızda olumlu değişikliklere neden olabilir.

İhtiyacınız olan tüm vitaminleri almak için

Bir fincan kahve vücudun günlük B2 vitamini ihtiyacının %11’ini, %6 B5, %3 potasyum ve %2 B3 vitamini ihtiyacını karşılamaya yardımcı oluyor.

Psikolojinizi güçlendirmek için

Depresyonla savaşta önemli bir silahta güne kahveyle başlamaktır. Kahve içerek yaşam kalitenizi artırabilir, psikolojik olarak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.